M-/K-løbere
W1siziisijiwmjavmdgvmjcvazr6mmxhbdztxzcyohg5mf9cyw5uzxjfymvuemlua29ydf9lbf9vz19tb2jpbf9db3b5lnbuzyjdxq?sha=1de257447e5971a6
Hvilke konkurrencer er der i denne sæson?

Her er link til alle konkurrencer i denne sæson - hold dig løbende orienteret. - Dansk Skøjte Unions aktivitetsliste denne sæson  Klik her...


HSK-cup 2.-4. oktober 2020

Se div. informationer vedr. konkurrencen her

Indbydelse

Programkrav

Deltagerliste

Tidsplan

Startrækkefølge

Corona info

Vær obs på de øgede tiltag og restriktioner ifbm. covid-19.

Læs mere her

Trænere i weekenden:

Fredag: Line

Lørdag: Brad

Søndag: Brad

Resultater

Fredag

Junior K2 - kl. 18:10

Nicole T. - 2. plads

Junior K2 Damer Judge Scores

Senior K2 - kl. 19:10

Caroline S. - 2. plads

Nicole O. - 4. plads

Senior K2 Damer Judges Scores

Lørdag

Springs K2 - kl. 10:15

Annabella - 7. plads

Springs K2 Judges Scores

Søndag

Springs K1 - kl. 8:00

Camilla - 9. plads

Smilla J. - 12. plads

Springs K1 Judges Scores



Oktober konkurrencen 23.-25. oktober 2020

Konkurrencen afholdes i Gentofte skøjtehal


Indbydelse

Deltagerliste

Tidsplan

Vigtig info

Tilmeldingsfrist 1/10-20 på mail til susan.rsikkunst@gmail.com

Trænere

Brad deltager som træner både lørdag og søndag.

Isabella håber på at kunne komme ud til konkurrencen begge dage, efter træningen i Rødovre.

Resultater

Lørdag

Springs K1 - kl. 8:00-10:00

Camilla - 8. plads
Smilla J. - 13. plads
Judges score


Senior M - damer - Kort program - kl. 15:39-15:55

Caroline S.E. - 1. plads efter det korte program

Judges score


Novice K1 - piger - kl. 16:10-17:35

Smilla F-H. - Udgået

Junior K3 - kl. 17:35-18:25

Maja - 5. plads

Judges score

Søndag

Springs K2 - kl. 8:00-8:56

Annabella - 6. plads


Junior K2 - damer - kl. 10:15-11:43

Olivia K.J - 3. plads

Nicole T. - 4. plads


Senior M - damer - Langt program - kl. 15:46-16:05

Caroline S.E. - 1. plads efter langt program

Samlet 1. plads.






SM/SC Solodans 6.-8. november 2020

Konkurrencen afholdes i Vojens


Indbydelse

Tilmelding (senest d. 11/10-20)
Deltagerliste

Træner

Karenmai har tilbudt sig som træner.

Resultater

Solodans M Senior

Caroline Sauer Eilsø

Solodans K2

Luna Ørstrup

Solodans K3

Olivia Rafn

SM/SC Sololøb 20.-22. november 2020

Konkurrencen afholdes i Tårnby skøjtehal


Indbydelse

Tilmelding SM (senest 18/10-20)

Tilmelding SC (senest 18/10-20)

Deltagerliste

Trænere:

Resultater

SM

Debs

Lena


Novice piger

Marissa


Senior damer
Caroline S.E.

SC
Springs K1

Julia

Smilla J

Camilla

Springs K2

Annabella


Novice K1
Smilla F-H.

Klara

Melika

Ugne


Junior damer K2

Nicole T

Olivia K.J


Junior damer K3

Maja


Senior damer K2

Nicole O


DM 5.-6. december 2020

Konkurrencen afholdes i Frederikshavn


Indbydelse

Træner

Resultater
Der er ikke skrevet noget endnu
DanmarksCup 16.-17. januar 2021
Der er ikke skrevet noget endnu
Resultater
Der er ikke skrevet noget endnu
Isblomsten 30.-31. januar 2021

Konkurrencen afholdes i Herlev Skøjtehal

Resultater
Der er ikke skrevet noget endnu
FlyverCup 13.-14. februar 2021

Konkurrencen afholdes i Tårnby skøjtehal

Resultater
Der er ikke skrevet noget endnu
Forskellige spring
Flotte pirouetter
W1siziisijiwmjavmtavmdevn3o3zjl6axrrz19tql80xze2mhg2mdauanbnil1d?sha=7b98761cf08fffe9